Her ruhun kendi tekamül yolcuğunda bir gün soracağı bir sorudur "Ben neden buradayım?" Ama aslında o derin yolcuğumuzdaki mana bulma çabası bu soruyla bizi

HAYATLAR ARASI REGRESYON

Regresyon Terapisi - Geçmiş Yaşam Regresyonu

Her ruhun kendi tekamül yolcuğunda bir gün soracağı bir sorudur “Ben neden buradayım?” Ama aslında o derin yolcuğumuzdaki mana bulma çabası bu soruyla bizi farklı bir tekamül düzeyine götürmeye başlamıştır.

Hayatlar arası regresyonu da bu noktada ruhların insan olarak yaşarken de yaşam planını güncellemesine yardımcı olur.

Bu çalışmayı dünyada ilk uygulayan ve bizlere kazandıran Amerikalı psikolog Michael Newton‘dur. Michael Newton’un terapileri esnasında danışanlar kendiliğinden ışıktan, rehberlerden ve bu dünyaya gelmeden önceki ruhsal boyuttan bahsetmeye başlıyorlar. Michael Newton’da derin trans halinde hemen hemen aynı şeyleri hatırlayan danışanlarının anlattıklarından yeni bir terapi sistemi oluşturuyor. Bunu da kendisinin süperbilinçaltı dediği daha derindeki hatıralarımızın kayıtlı olduğu bölüme ulaşarak yapıyor.

Bu çalışma esnasında kişi, şuanki hayatına doğmadan öncesini; bu hayatıyla ilgili ruhsal planını, aile seçimini, beden seçimini, doğacağı ülkeyi ve bunların nedenlerini hatırlıyor. Aynı zamanda ruh ailelerini, yakın dostlarını, bazı kişilerle olan ilişkilerini, neden o cinsiyette olduğunu, kiminle evleneceğini derin bir biliş ve kavrayışla hatırlıyor. Ruhsal katta yaşananları, orada geçirdiğimiz zamanı hatırlarken rehberlerle birlikte şimdiki hayatta yaşanacak belli başlı deneyimler de seçiliyor.

Rehberlerle birlikte seçilmesinin nedeni onların artık dünya deneyimini tamamlamış, bilge öğretmenler olarak ruhlara yol göstermelerinden dolayıdır.

Her ruhun ruhsal olarak ilerlemesi için ona yardımcı olan ışık rehberleri vardır. Kur’an-ı Kerim’deki İnfitar Suresi‘nde de “Kuşkusuz sizin üzerinizde koruyucular ve bekçiler var. Çok değerli yazıcılar, bilirler yapmakta olduğunuzu” deniyor. Ruhsal planımızı seçerken bizlere yol gösteren yüksek enerjili, bilge ve sevgi dolu rehberlerimiz bedenlendiğimiz zaman da bizimle birlikteler. Ve zaman zaman bize işaretler yoluyla yol göstermektedirler.

Örneğin; kişi bu hayatta en çok anlaşamadığı aile üyesinin veya çevresindeki bir kişinin ruh ailesinden olduğunu farkediyor. Öğrenmesi gereken bir yaşam dersinden dolayı o kişinin ona o şekilde davrandığını anlayınca o kişiye karşı bakış açısı bir anda değişebiliyor. Çözmesi gereken durum ve konuları tekrar hatırlayan kişi, eğer kendi ruhsal planından çıkmış durumdaysa rehberlerinin yardımı ve tavsiyeleriyle ana yola tekrar girebiliyor.

Yine tüm regresyon çalışmalarında olduğu gibi Hayatlararası regresyonu da kişiye özgü bir çalışmadır. Kişi şimdiki hayatında hatırlaması gereken kadarını, bilmesi gereken kadarını hatırlayacaktır. Yolunu kaybetmiş, kendini çıkmazda hisseden, yaşam amacını öğrenmek isteyen veya ruhsal tekamülü açısından daha çok farkındalık sağlamak isteyen kişiler için uygun ve kıymetli bir çalışmadır.